מחלקה לשיקום נפגעי ראש

מחלקה לשיקום נפגעי ראש

המחלקה לשיקום נפגעי ראש במרכז רפואי שיקומי רעות היא מהמובילות בישראל בתחום של טיפול ושיקום לאנשים עם פגיעות מוחיות קשות. המחלקה פועלת ברמה מקצועית גבוהה, ועושה שימוש בטכנולוגיות שונות, כולל תרופות לשיפור מצב ההכרה.

 
דר מיכאל רוםמנהלת המחלקה לשיקום נפגעי ראש:
ד"ר פרידה שמש
מומחית ברפואה פיזיקאלית ושיקום
מחלקה  א':
רופאה בכירה: ד"ר קרטון סבטלנה, מומחית ברפואה פיזיקלית ושיקום
אחות אחראית: ולריה קפלן
 
 
 

מחלקה א'
טלפון - 03-6383626
מיקום - קומת כניסה
שעות ביקור:
11:00-10:00
13:30-12:00
17:00-16:00
20:00-18:00

במי אנחנו מטפלים?

המחלקה לשיקום נפגעי ראש במרכז רפואי שיקומי רעות מיועדת לאנשים אחרי פגיעות מוחיות ועם הכרה ירודה מסיבות שונות: חבלה, חוסר חמצן (טביעה, דום לב, חנק וכדומה) ונזקים אחרים. החולים מגיעים למחלקה מבתי החולים הכלליים בסמוך להתאוששותם והתייצבות מצבם לאחר הפגיעה. חלקם משתחררים בתום הטיפול השיקומי במצב תפקודי טוב יותר, וחלקם נותרים במחלקה לשיקום נפגעי ראש גם תקופות ממושכות.

הטיפול והצוות

נפגעי המוח המאושפזים במחלקה זוכים לטיפול בגישה מתקדמת ורב-תחומית, המשלבת טיפול סיעודי ורפואי מסור, 24 שעות ביממה, עם שיקום שמטרתו להשיב למטופל את מירב היכולות שאיבד בעקבות הפגיעה. צוות המחלקה מכיר היטב כל מטופל, ונענה מידית לאותות המצוקה הקלים ביותר. הרופאים ואנשי הסיעוד - כולם מקצועיים ועתירי ניסיון בתחום - עושים הכול כדי להקל על סבלם של המטופלים, ולשמור על כבוד האדם בכל מצב.

צוות פרא-רפואי רב-תחומי מעניק לנפגעים טיפולים שיקומיים, המקדמים את יכולותיהם הקוגניטיביות והמוטוריות, ומשפרים את רווחתם ואיכות חייהם. טיפולים אלה כוללים פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, טיפול במוסיקה, טיפול בעזרת בעלי חיים ועוד.

משפחותיהם של מטופלי המחלקה לנפגעי ראש זוכות לליווי צמוד ואמפתי של הצוות הרפואי והסיעודי, ולתמיכה מקצועית של העובדת הסוציאלית  של המחלקה.

מחקרים רפואיים

במחלקה לשיקום נפגעי ראש נערכים מחקרים בנושאים הקשורים לחולים במצב וגטטיבי, כמו: שימוש בציוד המפחית זיהומים בחולים, סקר עמדות של בני המשפחה המטפלים, אומדן כאב ועוד.

מרפאת מעקב

מרפאת מעקב לנפגעי מוח מופעלת על ידי מנהל החטיבה, ומיועדת לחולים שטופלו במסגרות שונות, הסובלים מחסרים תפקודיים בעקבות הפגיעה המוחית.


למחלקות נוספות בבית החולים השיקומי רעות:
חטיבת שיקום כללי - נוירולוגי ואורתופדי

חטיבה לשיקום נשימתי

מחלקות לסיעוד מורכב