רפואה משלימה שיקומית

רפואה משלימה שיקומית

היחידה לרפואה שיקומית משלימה במרכז רפואי שיקומי רעות מאגדת בתוכה שיטות טיפול שונות: רפואה סינית, רפלקסולוגיה, שיאצו, טווינא וגישות אחרות. מטרות הטיפול מגוונות, וכוללות עזרה בשיקום נוירולוגי ואורתופדי, טיפול בכאבים – ביניהם כאבי מפרקים, כאבי ראש ומיגרנות, שיפור טווחי תנועה, זירוז של החלמת פצעים, הסדרת מערכת העיכול, הקלת בעיות נשימה, טיפול באלרגיות ועוד.
מנהלי הרפואה המשלימה השיקומית
נטע יכימוביץ'
רויטל הלבר
מומחיות ברפואה סינית
קביעת טיפולים בתיאום מראש בטלפון :
טלפון מוקד קול רעות03-508-1000  
מיקום - בניין ראשי, קומה ראשונה.
 

במי אנחנו מטפלים?

היחידה מציעה מגוון טיפולים משלימים למאושפזים ברעות, לבני משפחותיהם ולמטופלים מהקהילה.
 

שיטות הטיפול העיקריות

הרפואה המשלימה כוללת בתוכה מספר רב של גישות טיפוליות, הנבדלות זו מזו בבסיסן הרעיוני, במקורותיהן ובדרכי הטיפול. ביחידה לרפואה משלימה שיקומית במרכז רפואי שיקומי רעות אנו משתמשים בשתי שיטות טיפול עיקריות:
  • רפואה סינית הכוללת בתוכה:
    דיקור
    טווינא
    שיאצו
  • רפלקסולוגיה 
  • עיסויים: עיסוי שבדי הוליסטי, עיסוי לימפטי, עיסוי רקמות עמוק
  • יוגה טיפולית לפי שיטת היינגר

רפואה סינית

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקה וטבעית, ששורשיה בפילוסופיה הסינית. רפואה זו היא הרפואה המקובלת בסין, ביפן, בקוריאה, בטאיוואן ובמרבית ארצות מזרח אסיה, מזה למעלה מ-2,500 שנה.

הרפואה הסינית חותרת לעורר את פעילותו של כוח הצ'י, שהוא כוח החיים, שזורם בגוף בתוך תעלות המכונות 'מרידיאנים'. בנוסף היא שואפת לאזן בין כוח היין – המייצג חשיכה, קור וחוסר תנועה, לבין כוח היאנג - המייצג אור, חום ותנועה. איזון נכון בין הכוחות, על פי תורה זו, מוביל לבריאות.

דיקור

הדיקור (אקופנקטורה) הוא הטכניקה הסינית המוכרת ביותר בעולם המערבי. הדיקור עושה שימוש במחטים דקות מאוד, חד פעמיות וסטריליות, על מנת להפעיל נקודות ספציפיות על פני רשת המרידיאנים המובילה אנרגיה בגוף. המטפל המיומן יודע בדיוק מתי נכון להפעיל כל נקודה, מהי הפעילות האנרגטית שלה, לאיזה איבר או תפקוד היא קשורה, ומהם הסימפטומים בהם ניתן לטפל באמצעותה. הדיקור יעיל מאוד לטיפול במגוון בעיות, ובכללן כאב, קשיים בתנועה ובשינה, בעיות בשלד, במערכת עיכול ובמערכת העצבים, תנודות במצב הרוח ועוד.

טווינא ושיאצו

טווינא ושיאצו הן שתי טכניקות יעילות טיפול במגע, שמתאימות מאוד לטיפול בכאב ולשיקום אורתופדי ונוירולוגי. לטיפול במגע יש ערך מוסף משמעותי, שכן המגע מהווה תקשורת ישירה עם המטופל, ומעניק לו תמיכה, הרפיה ותחושה טובה.

רפלקסולוגיה

הרפלקסולוגיה היא שיטה עתיקה מאוד של טיפול בכפות הרגליים, שצמחה במצריים העתיקה, בדרום אמריקה ובמקומות אחרים בעולם. על פי תורת הרפלקסולוגיה מיוצג הגוף כולו בכפות הרגליים, ומגוון מפות מתארות כיצד והיכן בדיוק מיוצגים האיברים והתפקודים השונים. הטיפול מתבצע באמצעות עיסוי מיוחד של אזורים בכף הרגל המשקפים פגיעות ומחלות בגוף. חוויית הטיפול מרגיעה, עדינה ועמוקה.

הצוות

כל המטפלים ביחידה לרפואה משלימה שיקומית הם מטפלים מוסמכים, שעברו הכשרה ממושכת ומסודרת במסגרות לימודים מוכרות בישראל ובחו"ל, והם בעלי ניסיון בתחום.

המטפלים עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הצוותים הרפואיים והפרא-רפואיים של מרכז רפואי שיקומי רעות, ומהווים חלק ממערך טיפולי רב-תחומי ורחב, שהוא חיוני להצלחת התהליך השיקומי.


לתכנים נוספים קשורים:

שיקום - אשפוז יום שיקומי בבית חולים שיקומי רעות תל אביב