המכון לטיפול בהפרעות אכילה

המכון לטיפול בהפרעות אכילה


הפרעות אכילה - מי אנחנו

המכון לטיפול בהפרעות אכילה, מוביל גישה שיקומית רב מקצועית המתייחסת למכלול היבטי החיים של המטופלים במטרה להביאם לתפקוד תקין ובריא.

במכון להפרעות אכילה מועסקות מומחיות ונשות מקצוע בעלות ניסיון רב שנים בטיפול באוכלוסייה הסובלת מהפרעות אכילה (כמו: אנורקסיה, בולימיה,, ובהן פסיכולוגיות קליניות ושיקומיות, דיאטניות קליניות, מטפלות קבוצתיות, מדריכות הורים, מדריכות משפחה ופסיכיאטר. הצוות לוקח חלק פעיל בהכשרת אנשי מקצוע, במעורבות בפרויקטים בקהילה כמו גם במחקר ובקשר עם האקדמיה.     
   יהודה ניניומנהל מכון להפרעות אכילה:
מר. אמיר צנדקוביץ

טלפון: 

מייל:call@reuth.org.il
ימי פעילות: א'-ה' 
     
   

 
 
 

"הפרעת אכילה מאופיינת בכך שהרגלי האכילה יוצאים משליטה ומסכנים את בריאות האדם. מטרות הטיפול השיקומי הן יצירת הרגלי אכילה חדשים וסיוע למטופלים ולמטופלות לתפקד באופן המיטבי האפשרי. תפיסת העבודה, שהוכחה כמוצלחת, משלבת טיפול המשפר את התפקוד במובן התזונתי, הרגשי, הקוגניטיבי וההתנהגותי" / אמיר צנדקוביץ, נוירופסיכולוג שיקומי, מנהל המכון לטיפול בהפרעות אכילה ומנהל השירות לפסיכולוגיה שיקומית בבית החולים השיקומי רעות תל אביב.


הפרעות אכילה - במי אנו מטפלים

המכון מומחה בטיפול בסוגים שונים של הפרעות אכילה: אנורקסיה, בולימיה והפרעת אכילה כפייתית. כמו כן ניתן טיפול וליווי לאנשים המתמודדים עם השמנת יתר, לפני ניתוחים בריאטריים (קיצור קיבה) ואחריהם. 

למידע נוסף ולקביעת תור: 

טלפון מוקד קול רעות03-508-1000  

 

טיפולים בזמינות גבוהה ובשעות גמישות

טיפול יום להפרעות אכילה


מדובר במסגרת רב מקצועית המציעה 5 ימי טיפול בשבוע במשך 6 שעות ביום.

הטיפולים כוללים: טיפול תזונתי, מעקב וליווי צמוד של אחות לאורך כל תקופת הטיפול, טיפול פסיכיאטרי, פסיכולוגי, טיפולים קבוצתיים (אמנות, פסיכודרמה, טיפול קוגנטיבי התנהגותי) וליווי של צוות חונכות.

הטיפול כולל 2 ארוחות ביום כאשר לכל מטופל נבנה תפריט מגוון הכולל את כל אבות המזון ומותאם לתהליך שינוי הרגלי האכילה. הארוחות מתקיימות יחד עם הצוות המטפל.

הטיפול מיועד לבני 18 ומעלה. 


טיפול מרפאתי להפרעות אכילה


מסגרת הכוללת 3 – 5 מפגשים בשבוע הניתנים לאורך שעות היום. מדובר במסגרת גמישה המאפשרת שילוב של טיפול לצד שמירה על שגרת החיים – תעסוקה, לימודים, משפחה.

הטיפולים כוללים: מעקב רפואי, פסיכיאטרי, תזונתי, טיפול פסיכולוגי, טיפולים קבוצתיים (טיפול באמנות, פסיכודרמה, תנועה, טיפול קוגנטיבי התנהגותי).

*** הטיפולים ניתנים למבוטחי קופות חולים, צה"ל ומשרד הביטחון.


טיפול משפחתי

מסגרת המציעה טיפול המיועד לכל בני המשפחה בהתמודדותם עם בן/ת משפחה הסובל/ת מהפרעת אכילה, בליווי צוות מקצועי של פסיכולוגית ומטפלת משפחתית מוסמכת..

** הטיפולים אינם כלולים בסל הבריאות. ניתן לקבל החזרים מחברות הביטוח, בכפוף לתנאי הפוליסה.


שירותים נוספים -  הדרכות הורים

להורים המתמודדים עם ילד/ה הסובל/ת מהפרעת אכילה (בולימיה, אנורקסיה וכד') , מוצעת מסגרת הכוללת הדרכות ותמיכה על ידי צוות מקצועי של פסיכולוגית ופסיכותראפיסטית.

 ** הטיפולים אינם כלולים בסל הבריאות.  ניתן לקבל החזרים מחברות הביטוח, בכפוף לתנאי הפוליסה.

למידע נוסף ולקביעת תור:  קול רעות 03-508-1000 / call@reuth.org.il


הצוות

 • ד"ר ראובן לביא - מנהל רפואי
  פסיכיאטר מומחה, בוגר ביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א.
  מומחה בפסיכיאטריה כללית ובפסיכיאטריה של הילד והמתבגר.
  בוגר ביה"ס לפסיכותרפיה באוניברסיטת ת"א.
  שימש כסגן מנהל מרפאת ילדים ונוער בביה"ח הפסיכיאטרי "נס-ציונה".
  מתמחה בטיפול משולב- פסיכותרפיה דינאמית וטיפול תרופתי.
ד"ר לביא מביא עמו גישה יוצאת דופן של הקשבה ואמפטיה למטופלות. הרקע העשיר של ד"ר לביא בטיפול בהפרעות אכילה, הן בקרב אוכלוסיית הילדים הנוער והמבוגרים, תורם רבות להצלחות הטיפול באגם. ד"ר לביא משמש כפסיכיאטר הראשי של אגם ואחראי על תהליכי הקליטה, האבחון והתאמה של הפונים לתכניות הטיפול השונות. כפסיכיאטר ד"ר לביא עובד באגם לאורך רב ימות השבוע ונותן מענה למקרים של פניות דחופות ומצבים אקוטיים של מטופלים.
 
פסיכולוגים
 • רעיה שריד - פסיכולוגית קלינית
  פסיכולוגית קלינית , מומחית בטיפול בהפרעות אכילה במבוגרים, בני נוער וילדים. בעלת ניסיון רב בטיפול בהפרעות אכילה ובפוסט-טראומה. טיפול פרטני, משפחתי, מנחת קבוצה טיפולית בהפרעות אכילה. רעיה מגיעה עם רקע עשיר של טיפול בהפרעות אכילה ומנחה קבוצה פסיכו דינאמית באגם.
 • אסנת שאול - פסיכולוגית קלינית
  פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת תואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת בר-אילן. אסנת התמחתה בהפרעות אכילה בביה"ח שניידר, בעלת ניסיון רב בעבודה עם בני נוער הסובלים מהפרעות אכילה.
 • טלי מילשטיין - נוירופסיכולוגית שיקומית מומחית
  נוירופסיכולוגית שיקומית מומחית. מטפלת פרטנית וקבוצתית, בעלת ניסיון טיפולי נרחב בהפרעות אכילה. טלי קיבלה הכשרה מקיפה במכון לטיפול בהפרעות אכילה, כמו גם במחלקת אשפוז יום שיקומי, בדגש על טיפול בסובלים מהפרעות כאב והינה בעלת ניסיון רב בליווי במצבי חולי ואובדן ובמצבי דחק ומשבר שונים.
 
  דיאטניות קליניות  
  • אפרת צוק - מנהלת צוות תזונה
   דיאטנית קלינית מוסמכת, בעלת תואר ראשון B.Sc בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים, הפקולטה לחקלאות ברחובות משנת 1993.
   בעלת תואר שני מאוניברסיטת תל אביב הפקולטה לרפואה.
   מתמחה בתחוםהטיפול התזונתי בהפרעות אכילה, בהשמנה וסיבוכיה בילדים, נוער ומבוגרים.
  • אפרת גפני - דיאטנית קלינית
   דיאטנית קלינית מוסמכת, בעלת B.Sc בתזונה קלינית של המכללה האקדמית תל חי, מתמחה בתחום הטיפול התזונתי בהפרעות אכילה ובגריאטריה.
   סגנית מנהלת היחידה לתזונה ולדיאטה במרכז הרפואי רעות.
   בוגרת קורסים: תזונה ותוספי מזון – אלטמן.
   פיתוח ומוטיבציה לשינוי אצל מטופלים עם בעיות אכילה – ד"ר משה משעלי.
  • ורדית חמו – דיאטנית קלינית
   דיאטנית קלינית מוסמכת, בעלת תואר ראשון B.Sc בתזונה קלינית של המכללה האקדמית תל חי, מתמחה בתחום הטיפול התזונתי בהפרעות אכילה ובגריאטריה.
   בוגרת קורס בנושא: ארגז כלים בטיפול בהשמנה – האוניברסיטה העברית בירושלים, הפקולטה לחקלאות.
  • שרית רביניאן - דיאטנית קלינית
   דיאטנית קלינית מוסמכת. בעלת תואר ראשון B.Sc מהאוניברסיטה העברית בירושלים, הפקולטה לחקלאות ברחובות.
   מתמחה בתחום הטיפול בהפרעות אכילה ובהשמנה.
  • בת-אל רצון – דיאטנית קלינית
   דיאטנית קלינית מוסמכת, בעלת תואר ראשון B.Sc בתזונה קלינית של המכללה האקדמית תל חי, מתמחה בתחום הטיפול התזונתי בהפרעות אכילה. בוגרת קורס בנושא: ארגז כלים בטיפול בהשמנה – האוניברסיטה העברית בירושלים, הפקולטה לחקלאות
  • יעלה אשחר – דיאטנית קלינית
   דיאטנית קלינית מוסמכת, בעלת תואר ראשון B.Sc בתזונה קלינית של המכללה האקדמית תל חי ובעלת תואר שני MAN בתזונה, בריאות והתנהגות של אוניברסיטת חיפה. מתמחה בתחום הטיפול בהפרעות אכילה ובהשמנה. בוגרת קורס בריאטריה של עמותת עתיד
  • כרמית עובדיה - דיאטנית קלינית, מומחית בטיפול בהפרעות אכילה.
   מטפלים קבוצתיים
  • אלה ויטמן - פסיכותרפיסטית בדרמה, מנחת קבוצות, מדריכת צוות חונכות
   מאסטרנטית בטיפול באמצעות אמנויות, אוניברסיטת חיפה. חונכת שיקומית של נערות ונשים הסובלות מהפרעות אכילה מזה כארבע שנים. אלה עסקה בחניכה וליווי שיקומיים במסגרת "בית אמצע הדרך", פרויקט שיקום של המחלקה להפרעות אכילה בתה"ש.
   כחונכת שיקומית מתמקדת אלה בליווי המטופלות בביתן ובסביבתן הטבעית, מתוך מטרה להוציא לפועל את המטרות הטיפוליות שנקבעו, כמו רכישת הרגלי אכילה, יצירת קשרים חברתיים, פיתוח שעות פנאי, ליווי בתחום התעסוקה והדיור וכיוצ"ב.
  • מרב כנר - מנחת קבוצת פסיכודרמה
   מטפלת בפסיכודרמה ואומנות ומנחת קבוצות שעובדת קרוב לעשר שנים עםהפרעות אכילה והשמנת יתר. מטפלת קבוצתית ופרטנית בהורים, נשים גברים וילדים. עסקה בעבודה קבוצתית עם הורים לנערים ונערות בוגרים עם הפרעות אכילה וכן בעבודה טיפולית קבוצתית ממושכת עם נערים ונערות במצוקה ועם הוריהם ע"י קבוצות טיפול ארוכות טווח.
   בנוסף מנחה סדנאות לנשים בנושא של דימוי גוף ההעצמה נשית ואימהות .
   עבדהבשניידר עם ילדים בדיכאון ועם ניצולי שואה.
  • רן סדן – מנחה קבוצת טיפול בתנועה
   מטפל מומחה בתנועה, MA בתנועה ומוזיקה ממכללת לוינסקי, שעובד מעל ל 10 שנים בבריאות הנפש. מטפל קבוצתי ופרטני בנוער ומבוגרים.